Haber

Üsküdar’da yayaya yol vermeyen taksiciye ceza

Üsküdar’da yayaya yol vermeyen taksici: “Yolda biri olursa söyleriz”

İSTANBUL – Üsküdar’da denetim sırasında ceza alan taksici sinirlenerek aracına bindi. Emniyet kemerini takmadan takla atan taksici kontrol noktasından kaçarak motosiklet ekiplerine yakalandı. Ekipler, taksiciye de kemer takmadığı için ceza kesti.

Üsküdar’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri, önceliği olan yayalara yol vermeyen sürücüler için drone ile kontrol gerçekleştirdi. Uygulama sırasında mevzuata aykırı araç kullanan ve yayalara öncelik vermeyen araç sürücülerine cezai işlem uygulandı. Kontrolde sıkışan bir taksici, polis ekiplerinin gergin anlar yaşamasına neden oldu. Ceza alan taksici, polis ekiplerinin önüne çıkarak aracına binerek emniyet kemerini takmadan takla atarak kontrol alanından ayrıldı. Uyarıların ardından motosiklet ekipleri tarafından yakalanan taksiciye toplam 2 bin 353 lira para cezası verildi.

“Yolda biri olursa hoşgeldin deriz”

Muayene sırasında ceza kesilen taksici, “Böyle bir ceza yok mu böyle bir ceza var mı abi. Yola kimse girmiyor. Yoldayım. Söylemeye kıyamıyorum” dedi. Girin” diye birileri orada bekliyor diye. . Polis arkadaşlar görmedim. 4 günde 2 bin lira kazanıyorum. Hangi kanalda çıkacak, izleyeyim. Akşam haber mi? Hapse girdi” dedi.

ortahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu